تجهیزات رفاهی پرشیا، فعالیت خود را از سال 1373 و با نام اتو مکانیک تکنیک، با تعمیر موتور و گیربکس انواع خودروهای سبک و نیمه سنگین و بالاخص، انواع خودروهای آمریکایی، همچون محصولات جنرال موتورز، آغاز نمود.

در آن زمان در کشور ایران، مدلهای بسیار محدودی از خودروها، چه خودروهای سبک و چه خودروهای نیمه سنگین و سنگین، مجهز به سیستم کولر بودند. از جمله خودروهای سواری آمریکایی، برخی از مدلهای مرسدس بنز و ب.ام.و، برخی از مدلهای سواری ژاپنی و همچنین برخی از خودروهایی که در آن دوران وارد کشور شدند از جمله پژو 405، پراید و هیوندا و نهایتاً در میان خودروهای سنگین آن دوران، اسکانیا 112 و 113 و ولوو F12. این دسته از خودروها، اصطلاحاً بصورت فابریک مجهز به  سیستم کولر (ایر کاندیشنر سیستم) (Air Conditioner System) بودند و برخی از خودروها، در طول زمان و به سلیقه مالک خودرو و در کارگاههای صنعتی، مجهز به سیستم کولر می شدند.

اما استفاده از سیستم کولر بسیار محدود بود و اصلاً پدیده شناخته شده ای محسوب نمی شد. همانطور که در بالا ذکر شد، برخی از خودروهای سواری که در اوایل دهه 1370 وارد کشور شدند، مجهز به سیستم کولر بودند که این امر باعث شناخته شدن سیستم کولر توسط مردم گردید. بعد از گذشت چند سال، گرایش مصرف کنندگان به استفاده از سیستم کولر خودرو بیشتر و بیشتر گردید تا آنجا که تقاضای مصرف کنندگان به نصب سیستم کولر بر روی خودروهایشان آغاز گردید و رو به فزونی گذاشت.

تجهیزات رفاهی پرشیا (اتو مکانیک تکنیک) با توجه به پیشینه فنی خود و همچنین تقاضای بازار، زمینه جدیدی را در فعالیت خود ایجاد نموده و با فروش سیستمهای کولر و نصب آن بر روی انواع خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین، فعالیت خود را در این زمینه جدید آغاز نمود. طی سالهای بعد، و در اوایل دهه 1380، کارگاه اتو مکانیک تکنیک، فعالیت در زمینه تعمیر موتور و گیربکس خودرو را کنار گذاشته و با تغییر نام به تکنیک کولر، بصورت اختصاصی، به فعالیت در زمینه سیستمهای کولر خودرو پرداخت.

در همان زمان، یعنی ابتدای دهه 1380، با وارد شدن نسل جدید کامیونها و اتوبوسهای بین شهری به کشور، و مجهز بودن آن خودروها به سیستمی گرمایشی جدیدی به نام  بخاری درجا (Parking Heater)، بازار مصرف خودروهای سنگین با این سیستم آشنا گردید. بخاری درجا، سیستمی گرمایشی است که مستقل از موتور خودرو و بدون نیاز به روشن بودن موتور خودرو در زمان کار، و با استفاده از سوخت بنزین یا گازوئیل و همچنین نیروی برق باطری خودرو، انرژی گرمایی مفیدی با کارآیی بالا تولید می کند.

با توجه به آشنا شدن بازار خودروهای سنگین و نیمه سنگین با بخاری درجا و نیاز این بازار به پشتیبانی فنی سیستمهای بخاری درجا و تأمین قطعات مورد نیاز آنها، تکنیک کولر فعالیت در زمینه خدمات بخاری درجا را آغاز نموده و با تأمین قطعات یدکی و خدمات فنی مورد نیاز سیستمهای متنوع بخاری درجا، فعالیت خود در این زمینه را گسترش داد.

در سال 1391 ، تکنیک کولر در راستای توسعه فعالیتها و خدمات خود و با تغییر نام به تجهیزات رفاهی پرشیا، فعالیتهای خود را در کلیه زمینه های مربوط به سیستمهای کولر و بخاری درجای انواع خودرو و ماشین آلات سبک، نیمه سنگین، سنگین و راه سازی، گسترش داد و این مسیر خدمت رسانی را با توان هر چه بیشتر ادامه می دهد.

در حال حاضر، تجهیزات رفاهی پرشیا در شهر تهران، بزرگراه آیت ا.. سعیدی (جاده ساوه)، در منطقه چهاردانگه دارای یک مجموعه مجهز است که آمادگی کامل در ارائه تمامی خدمات بالا را دارد.

تجهیزات رفاهی پرشیا با تکیه بر تجربه سالها فعالیت تخصصی خود در ارائه تخصصی خدمات مربوط به کولر، بخاری درجا، کولر درجا و یخچال خودرویی، آمادگی خود را برای همکاری با تمامی سازمانها، شرکتها و نهادهای دولتی و خصوصی و مالکین محترم خودروهای سبک، سنگین و ماشین آلات راهسازی، اعلام می دارد.

تلاش می کنیم تا با بهره گیری از دانش روز دنیا و به پشتوانه سال ها تجربه، قدمی مؤثر در پیشرفت و توسعه صنعتی ایران اسلامی عزیزمان برداریم.